Triad Magnetics AX97-10330
Part No.:
AX97-10330
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAX97-10330.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 570MA 690MOHM SMD
Comments
AX97-10330 Specifications
Packaging:
Box
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
570 mA
DC Resistance (DCR):
690mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm)
Height - Seated (Max):
0.127" (3.23mm)