Triad Magnetics AX97-10331
Part No.:
AX97-10331
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAX97-10331.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 150MA 6.9OHM SMD
Comments
AX97-10331 Specifications
Packaging:
Box
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
150 mA
DC Resistance (DCR):
6.9Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm)
Height - Seated (Max):
0.127" (3.23mm)