Triad Magnetics AX97-10470
Part No.:
AX97-10470
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAX97-10470.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 460MA 920MOHM SMD
Comments
AX97-10470 Specifications
Packaging:
Box
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
460 mA
DC Resistance (DCR):
920mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm)
Height - Seated (Max):
0.127" (3.23mm)