Bansbach easylift B0N0F40-050-140-225N
Part No.:
B0N0F40-050-140-225N
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB0N0F40-050-140-225N.pdf
Comments
B0N0F40-050-140-225N Specifications
Stroke Length:
1.969" (50.00mm)
Length - Extended:
5.512" (140.00mm)
Actuation Force:
50.58lbf (225.0N)
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C