Bansbach easylift B0N0F40-050-140-580N
Part No.:
B0N0F40-050-140-580N
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB0N0F40-050-140-580N.pdf
Comments
B0N0F40-050-140-580N Specifications
Stroke Length:
1.969" (50.00mm)
Length - Extended:
5.512" (140.00mm)
Actuation Force:
130.40lbf (580.0N)
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C