Murata Electronics B1047AS-120M=P3
Part No.:
B1047AS-120M=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB1047AS-120M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 2.4A 63 MOHM SMD
Comments
B1047AS-120M=P3 Specifications
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.4 A
Current - Saturation (Isat):
2.7A
DC Resistance (DCR):
63mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)