Murata Electronics B1047AS-151M=P3
Part No.:
B1047AS-151M=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB1047AS-151M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 600MA 710MOHM SM
Comments
B1047AS-151M=P3 Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
760mA
DC Resistance (DCR):
710mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)