Murata Electronics B1047AS-1R5N=P3
Part No.:
B1047AS-1R5N=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB1047AS-1R5N=P3.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 5.9A 14 MOHM SMD
Comments
B1047AS-1R5N=P3 Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.9 A
Current - Saturation (Isat):
7.7A
DC Resistance (DCR):
14mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)