Murata Electronics B1047AS-221M=P3
Part No.:
B1047AS-221M=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB1047AS-221M=P3.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 470MA 1.1OHM SMD
Comments
B1047AS-221M=P3 Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
470 mA
Current - Saturation (Isat):
620mA
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)