Murata Electronics B1047AS-2R7N=P3
Part No.:
B1047AS-2R7N=P3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB1047AS-2R7N=P3.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 5.1A 18 MOHM SMD
Comments
B1047AS-2R7N=P3 Specifications
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.1 A
Current - Saturation (Isat):
5.6A
DC Resistance (DCR):
18mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)