Murata Electronics B1134AS-100M=P3
Part No.:
B1134AS-100M=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
EMC
Comments
B1134AS-100M=P3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
DS84LCB
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.7 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
57mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.331" L x 0.327" W (8.40mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)