EPCOS - TDK Electronics B82133A5151M000
Part No.:
B82133A5151M000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82133A5151M000.pdf
Description:
FIXED IND 350UH 150MA 21 OHM TH
Comments
B82133A5151M000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B82133
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Iron
Inductance:
350 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
150 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
21Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)