EPCOS - TDK Electronics B82133A5301M000
Part No.:
B82133A5301M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82133A5301M000.pdf
Description:
FIXED IND 160UH 300MA 6.5 OHM TH
Comments
B82133A5301M000 Specifications
Series:
B82133
Inductance:
160 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
6.5Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
16MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)