EPCOS - TDK Electronics B82134A5151M000
Part No.:
B82134A5151M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82134A5151M000.pdf
Description:
FIXED IND 420UH 150MA 19 OHM TH
Comments
B82134A5151M000 Specifications
Series:
B82134
Inductance:
420 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
150 mA
DC Resistance (DCR):
19Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.295" Dia x 1.181" L (7.50mm x 30.00mm)