EPCOS - TDK Electronics B82145A1106J000
Part No.:
B82145A1106J000
Package:
Axial
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82145A1106J000.pdf
Description:
FIXED IND 10MH 110MA 35 OHM TH
Comments
B82145A1106J000 Specifications
Series:
HLBC
Package/Case:
Axial
Inductance:
10 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
110 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
35Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant:
350kHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.256" Dia x 0.472" L (6.50mm x 12.00mm)