EPCOS - TDK Electronics B82422H1472J000
Part No.:
B82422H1472J000
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82422H1472J000.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 700MA 250MOHM SM
Comments
B82422H1472J000 Specifications
Series:
SIMID
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Product Status:
Obsolete
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
250mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
46MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)