EPCOS - TDK Electronics B82432T1333K000
Part No.:
B82432T1333K000
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82432T1333K000.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 400MA 1.2 OHM SMD
Comments
B82432T1333K000 Specifications
Series:
SIMID
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)