EPCOS - TDK Electronics B82442T1334K050
Part No.:
B82442T1334K050
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82442T1334K050.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 280MA 3.29OHM SM
Comments
B82442T1334K050 Specifications
Series:
SIMID
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
280 mA
Current - Saturation (Isat):
430mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.29Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
3.4MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2220 (5650 Metric)
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)