EPCOS - TDK Electronics B82442T1473K050
Part No.:
B82442T1473K050
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82442T1473K050.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 700MA 519MOHM SMD
Comments
B82442T1473K050 Specifications
Series:
SIMID
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
1.12A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
519mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2220 (5650 Metric)
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)