EPCOS - TDK Electronics B82462G4683M000
Part No.:
B82462G4683M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82462G4683M000.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 650MA 410MOHM SMD
Comments
B82462G4683M000 Specifications
Series:
B82462G4
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
650 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
410mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)