EPCOS - TDK Electronics B82462G4821M000
Part No.:
B82462G4821M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82462G4821M000.pdf
Description:
SMT-INDUCTOR 6X 6 0,82 U
Comments
B82462G4821M000 Specifications
Series:
B82462G4
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.45 A
Current - Saturation (Isat):
4.45A
DC Resistance (DCR):
15mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)