EPCOS - TDK Electronics B82464A4104K000
Part No.:
B82464A4104K000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82464A4104K000.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 1.03A 280MOHM SM
Comments
B82464A4104K000 Specifications
Series:
B82464A4
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.03 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
280mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)