EPCOS - TDK Electronics B82464A4472M000
Part No.:
B82464A4472M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82464A4472M000.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 4.3A 18 MOHM SMD
Comments
B82464A4472M000 Specifications
Series:
B82464A4
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.3 A
Current - Saturation (Isat):
5.6A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
18mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)