EPCOS - TDK Electronics B82464A4683K000
Part No.:
B82464A4683K000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82464A4683K000.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 1.25A 200MOHM SMD
Comments
B82464A4683K000 Specifications
Series:
B82464A4
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.25 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)