EPCOS - TDK Electronics B82464G4104M000
Part No.:
B82464G4104M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82464G4104M000.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 1.05A 220MOHM SM
Comments
B82464G4104M000 Specifications
Series:
B82464G4
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.05 A
Current - Saturation (Isat):
1.15A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6.5MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)