EPCOS - TDK Electronics B82464G4273M000
Part No.:
B82464G4273M000
Description:
FIXED IND 27UH SMD
Comments
B82464G4273M000 Specifications
Series:
B82464G4
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±20%
Shielding:
Shielded
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)