EPCOS - TDK Electronics B82464G4473M000
Part No.:
B82464G4473M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82464G4473M000.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.55A 95 MOHM SMD
Comments
B82464G4473M000 Specifications
Series:
B82464G4
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.55 A
Current - Saturation (Isat):
1.8A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
95mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
9MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)