EPCOS - TDK Electronics B82464P4332M000
Part No.:
B82464P4332M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82464P4332M000.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 5.5A 12 MOHM SMD
Comments
B82464P4332M000 Specifications
Series:
B82464P4
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.5 A
Current - Saturation (Isat):
5.9A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)