EPCOS - TDK Electronics B82473A1333K000
Part No.:
B82473A1333K000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82473A1333K000.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.2A 130 MOHM SMD
Comments
B82473A1333K000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B82473A1
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.327" L x 0.287" W (8.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)