EPCOS - TDK Electronics B82475M1473K000
Part No.:
B82475M1473K000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82475M1473K000.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.28A 170MOHM SMD
Comments
B82475M1473K000 Specifications
Series:
B82475M1
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.28 A
Current - Saturation (Isat):
1.35A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)