EPCOS - TDK Electronics B82475M1683K000
Part No.:
B82475M1683K000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82475M1683K000.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 1.11A 220MOHM SMD
Comments
B82475M1683K000 Specifications
Series:
B82475M1
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.11 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)