EPCOS - TDK Electronics B82476A1103M000
Part No.:
B82476A1103M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82476A1103M000.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 3.9A 27 MOHM SMD
Comments
B82476A1103M000 Specifications
Series:
B82476A1
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.9 A
Current - Saturation (Isat):
3.8A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
27mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)