EPCOS - TDK Electronics B82476A1333M000
Part No.:
B82476A1333M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82476A1333M000.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.1A 88 MOHM SMD
Comments
B82476A1333M000 Specifications
Series:
B82476A1
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
2A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
88mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)