EPCOS - TDK Electronics B82477G4472M000
Part No.:
B82477G4472M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82477G4472M000.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 6.8A 14 MOHM SMD
Shipping
Inventory:685
Comments
B82477G4472M000 Specifications
Series:
B82477G4
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.8 A
Current - Saturation (Isat):
8.6A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
14mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)