EPCOS - TDK Electronics B82477G4682M000
Part No.:
B82477G4682M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82477G4682M000.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 6.5A 18.5MOHM SM
Comments
B82477G4682M000 Specifications
Series:
B82477G4
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.5 A
Current - Saturation (Isat):
7.3A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
18.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)