EPCOS - TDK Electronics B82477P4103M000
Part No.:
B82477P4103M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82477P4103M000.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 5.8A 19 MOHM SMD
Shipping
Inventory:815
Comments
B82477P4103M000 Specifications
Series:
B82477P4
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.8 A
Current - Saturation (Isat):
6.4A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
19mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)