EPCOS - TDK Electronics B82477R4103M100
Part No.:
B82477R4103M100
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82477R4103M100.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 6.2A 18.5MOHM SMD
Shipping
Inventory:186
Comments
B82477R4103M100 Specifications
Series:
B82477R4
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.2 A
Current - Saturation (Isat):
8.75A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
18.5mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)