EPCOS - TDK Electronics B82477R4104M100
Part No.:
B82477R4104M100
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82477R4104M100.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 2.35A 120MOHM SM
Comments
B82477R4104M100 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
B82477R4
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.35 A
Current - Saturation (Isat):
2.9A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)