EPCOS - TDK Electronics B82479A1222M000
Part No.:
B82479A1222M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82479A1222M000.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 7.1A 14 MOHM SMD
Comments
B82479A1222M000 Specifications
Series:
B82479A1
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.1 A
Current - Saturation (Isat):
16A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
14mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.11mm)