EPCOS - TDK Electronics B82479A1333M000
Part No.:
B82479A1333M000
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82479A1333M000.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 3A 66 MOHM SMD
Comments
B82479A1333M000 Specifications
Series:
B82479A1
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
66mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Height - Seated (Max):
0.280" (7.11mm)