EPCOS - TDK Electronics B82559A4322A033
Part No.:
B82559A4322A033
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82559A4322A033.pdf
Description:
ERU33 PTH FLAT WIRE INDUCTOR 3.2
Shipping
Inventory:123
Comments
B82559A4322A033 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
ERU33 - Flat Wire Inductor
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.2 µH
Tolerance:
±12%
Current Rating (Amps):
58 A
Current - Saturation (Isat):
95A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.85mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.299" L x 1.154" W (33.00mm x 29.30mm)
Height - Seated (Max):
0.606" (15.40mm)