EPCOS - TDK Electronics B82559B5332A016
Part No.:
B82559B5332A016
Package:
Nonstandard, 3 Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDB82559B5332A016.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 25A 2.2 MOHM SMD
Shipping
Inventory:726
Comments
B82559B5332A016 Specifications
Series:
ERU16 - Flat Wire Inductor
Package/Case:
Nonstandard, 3 Lead
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
25 A
Current - Saturation (Isat):
30.9A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.2mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.681" L x 0.650" W (17.30mm x 16.50mm)
Height - Seated (Max):
0.407" (10.35mm)