TDK Corporation BCL322515RT-330M-D
Part No.:
BCL322515RT-330M-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDBCL322515RT-330M-D.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 750MA 1.11OHM SMD
Comments
BCL322515RT-330M-D Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
680mA
DC Resistance (DCR):
1.11Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)