TDK Corporation BCL322515RT-470M-D
Part No.:
BCL322515RT-470M-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDBCL322515RT-470M-D.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 670MA 1.4 OHM SMD
Comments
BCL322515RT-470M-D Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
670 mA
Current - Saturation (Isat):
570mA
DC Resistance (DCR):
1.4Ohm Max
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
3225
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)