TDK Corporation BCL322520RT-680M-D
Part No.:
BCL322520RT-680M-D
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDBCL322520RT-680M-D.pdf
Description:
INDUCTORS FOR POWER CIRCUITS, AU
Comments
BCL322520RT-680M-D Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
620 mA
Current - Saturation (Isat):
680mA
DC Resistance (DCR):
1.63Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)