Pulse Electronics BFSI000909082R2M05
Part No.:
BFSI000909082R2M05
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDBFSI000909082R2M05.pdf
Comments
BFSI000909082R2M05 Specifications
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
25 A
Current - Saturation (Isat):
24A
DC Resistance (DCR):
3.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.366" L x 0.354" W (9.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)