Pulse Electronics BFSI00121109150M05
Part No.:
BFSI00121109150M05
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDBFSI00121109150M05.pdf
Comments
BFSI00121109150M05 Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11 A
Current - Saturation (Isat):
13.5A
DC Resistance (DCR):
15mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.346" (8.80mm)