Pulse Electronics BFSI001211094R7M05
Part No.:
BFSI001211094R7M05
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDBFSI001211094R7M05.pdf
Comments
BFSI001211094R7M05 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
20 A
Current - Saturation (Isat):
23A
DC Resistance (DCR):
6.2mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.346" (8.80mm)