Pulse Electronics BPCI00121210332M00
Part No.:
BPCI00121210332M00
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDBPCI00121210332M00.pdf
Comments
BPCI00121210332M00 Specifications
Inductance:
3.3 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
300mA
DC Resistance (DCR):
4.6Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)