Bridgelux BXDR-MP-80LW-C121A-01-A
Part No.:
BXDR-MP-80LW-C121A-01-A
Manufacturer:
Bridgelux
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDBXDR-MP-80LW-C121A-01-A.pdf
Description:
80W SINGLE CHANNEL DRIVER, 0-10V
Shipping
Inventory:567
Comments
BXDR-MP-80LW-C121A-01-A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Bridgelux
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
108VAC
Voltage - Input (Max):
382VAC
Voltage - Output:
20 ~ 50V
Current - Output (Max):
2.1A
Power (Watts):
80 W
Voltage - Isolation:
Dimming:
Analog
Features:
OTP, OVP, SCP
Ratings:
IP20
Operating Temperature:
-20°C ~ 50°C
Efficiency:
86%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
9.52" L x 1.75" W x 1.19" H (241.8mm x 44.5mm x 30.1mm)